Bu haber 05 Ağustos 2018 16:30:03 Tarihinde eklenmiştir. 543 Defa Okundu.

Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro'ya Yönelik Suikast Girişimini 'Fanilalı Askerler' Üstlendi

Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro'ya düzenlenen ve 7 askerin yaralandığı saldırının sorumluluğunu 'Fanilalı Askerler' isimli bir grup üstlendi. Grup Twitter'dan yaptığı açıklamada, 'Bu sefer işe yaramadı ama yaraması an meselesi' dedi.

Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro'ya Yönelik Suikast Girişimini 'Fanilalı Askerler' Üstlendi

Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro'ya düzenlenen ve 7 askerin yaralandığı saldırının sorumluluğunu 'Fanilalı Askerler' isimli bir grup üstlendi. Grup Twitter'dan yaptığı açıklamada, 'Operasyon C-4 yüklü iki drone'un başkanlık tribününe uçurulmasını içeriyordu. Keskin nişancılar drone'ları hedeflerine varmadan önce vurdu. Bu sefer işe yaramadı ama yaraması an meselesi.' dedi.

CANLI YAYINLANAN KONUŞMA SIRASINDA SUİKAST GİRİŞİMİNE UĞRADI

Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro başkent Caracas'taki bir törende yaptığı ve televizyonlarda da canlı yayınlanan konuşma sırasında suikast girişimine uğradı. Maduro, bomba yüklü insansız hava aracıyla () düzenlenen saldırıdan yara almadan kurtuldu.

SALDIRIDAN 'SAĞCILARIN' SORUMLU OLDUĞU BELİRTİLDİ

Televizyon yayını kesilmeden önce, törende bulunan askerlerin çil yavrusu gibi dağıldığı görülürken; daha sonra devlet kaynaklarından yapılan açıklamada saldırıdan 'sağcılar'ın sorumlu olduğu belirtildi.

'TÜRKİYE VENEZUELA HALKI VE MADURO'NUN YANINDADIR'

Açıklama şunlar kaydedildi:

'Türkiye bu zor zamanda, kardeş ve dost Venezuela halkı ve Cumhurbaşkanı Maduro, ailesi ve tüm hükümet yetkililerinin yanında yer almaktadır. Venezuela'da istikrar, refah, huzur ve güvenliğin sürmesi en büyük temennimizdir. Bu, bölgesel istikrar ve dünya barışı için de önem taşımaktadır. Cumhurbaşkanı Maduro, değerli ailesi, hükümet üyeleri ve tüm Venezuela halkına geçmiş olsun dileklerimizi sunuyoruz.'

'FANİLALI ASKERLER' KİMDİR?

Fanilalı Askerler, 2014 yılında kurulmuştu. Venezuela'da geçen yıl kaçırdığı polis helikopteriyle Yüksek Mahkeme ve İçişleri Bakanlığı binalarına el bombalarıyla saldırı düzenleyen eski polis memuru Oscar Perez'in de grupla bağlantılı olduğu düşünülüyor.

Yorum Yap